Spotkanie wiekanocne w WSSE

Z inicjatywy Uczelnianego Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej, dnia 20 marca 2016 r. odbyło się spotkanie, z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

W spotkaniu uczestniczyła kadra i studenci WSSE. Uczestników spotkania powitała Prorektor - mgr inż. Małgorzata ŻUKOWSKA. W swoim wystąpieniu, składając świąteczne życzenia, stwierdziła, że:

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Podczas Soboru Nicejskiego w 325 roku, ustalono, że będzie się je obchodzić w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Tradycje i zwyczaje Wielkanocne na stałe są wpisane w naszą słowiańską kulturę i przekazywane są z pokolenia na pokolenie, jako symbolika tych Świąt.

Niech te Święta Wielkiej Nocy będą roześmiane, szczęśliwe i pogodne, wraz z wiosennym nastrojem i budzącą się do życia przyrodą. Świąteczny czas niech obdarza Państwa ciepłem wzniosłych uczuć, pozwoli odpocząć od trosk dnia codziennego, przyniesie dużo relaksu i natchnie optymizmem!

Następnie, wszyscy zebrani podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia oraz degustowali świąteczne potrawy. Nasze spotkanie było nie tylko okazją do złożenia sobie życzeń, ale również momentem do wymiany poglądów, pomiędzy wykładowcami a studentami, a także rozważań, co do dalszej działalności i przyszłości naszych studentów, szczególnie absolwentów.

Radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim od pierwszej chwili, aż do końca tego bardzo miłego, świątecznego spotkania. Były to niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci wychowawców i studentów.

Mirosława ŁUKASZYK